header banner
Default

Hesap Numarasını Kimler Yazdı ve Nereden Aldı?


Table of Contents
  Hesap Numarası Nedir, Nerede Yazar? Hesap No Nereden Öğrenilir?

  23.12.2023 11:11Son Güncelleme:

  Tabii bu bilgiler bankadan bankaya değişkenlik gösterebilir. Eğer banka kartı veya kredi kartı kaybolmuş ise hesap numarasını farklı yöntemler vasıtasıyla bulmak mümkündür.

  Hesap Numarası Nedir?

  Bir kartın kimliğini oluşturan ve onun bir kişiye ait olduğunu gösteren sayılar hesap numarası olarak ifade edilir. Hem kredi kartı üzerinde hem de banka kartında yer alan toplamda 12 haneli sayılardır. Kartın ön yüzünde olması ile beraber farklı biçimlerde bankaya göre yazılır. Özellikle alışveriş konusunda çok yaygın kullanılan numaralardır. Hesap numarası bu kartın ilgili kişiye ait olduğunu gösteren resmi bir unsurdur.

  Hesap Numarası Nerede Yazar?

  Hesap numarası genel olarak kartların ön yüzünde yazar. Hem kredi kartı hem de banka kartı üzerinde bulunur. İsmin hemen yanında veya üstünde bulunan bu rakamlar toplamda 12 sayıdan oluşur. Aynı zamanda IBAN numarasının son 12 rakamı olarak da ön plana çıktığını söylemek gerekir. Alışverişlerde kullanılan bu rakamlar resmi daireler ve benzeri yerlerde de değerlendirilir. Özellikle internet üzerinde alışveriş yaparken bu rakamlar ön plana çıkar ve kullanılır. 

  Hesap No Nereden Öğrenilir?

  Banka üzerinden verilen hesap açma işlemleri sırasındaki banka cüzdanları ile hesap numarası öğrenebilir. Aynı zamanda mobil uygulama dahilinde de giriş yapılarak hesap numarasını bulmak ve kullanmak mümkün. Diğer yandan müşteri hizmetlerine bağlandıktan sonra yine gerekli kişisel bilgiler altında hesap numarası alınabilir. Eğer kredi kartı veya banka kartı kaybolmuş ise, yenisi istenerek hesap numarası bu şekilde de alınabilir.

  Sources


  Article information

  Author: Laurie Griffin

  Last Updated: 1704081481

  Views: 592

  Rating: 4.9 / 5 (118 voted)

  Reviews: 86% of readers found this page helpful

  Author information

  Name: Laurie Griffin

  Birthday: 1953-01-12

  Address: 14330 White Divide Suite 173, Robinsonmouth, IL 86549

  Phone: +4232301158044006

  Job: Human Resources Manager

  Hobby: Scuba Diving, Role-Playing Games, Lock Picking, Sailing, Fishing, Puzzle Solving, Rock Climbing

  Introduction: My name is Laurie Griffin, I am a intrepid, exquisite, spirited, candid, bold, audacious, Colorful person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.